Nataša Cetinski

Izobrazba

Na Akademiji za glasbo je med letoma 1995 in 1999 študirala violončelo v razredu profesorja Cirila Škerjanca. Še danes ga vidi, kako s cigareto v roki sedi za mizo v pritlični učilnici številka dve v stavbi na Starem trgu. Njegov pedagoški ton nikoli ni bil ukazovalen, ampak je samo blago prigovarjal.

Čeprav je akademija trajala štiri leta in so tam preživljali veliko časa, je bilo za njeno glasbeno formacijo enako ali še bolj pomembno izobraževanje za Pedagoško diplomo Willems, ki je prav tako trajalo štiri leta. Zaključila ga je leta 2020.

Pedagoške izkušnje

Pedagoško delo jo je peljalo po Sloveniji. Najprej v Kočevje, leta 1999. Njen dedek je bil doma iz Novih sel pri Kočevju, kjer so njegovi starši pred drugo svetovno vojno imeli trgovino in gostilno. Nato je nadaljevala v Kamniku, kjer se je prvič redno zaposlila. Takrat je bila popolnoma neizkušena, kot mlada učiteljica prepuščena sama sebi in lastni iznajdljivosti.

Učila se je počasi, skozi napake, izkušnje, razmišljanja, seminarje in pogovore z drugimi učitelji. Po Kamniku je še dve leti delala v Glasbeni šoli Logatec, dokler ni leta 2011 začela poučevati v Glasbeni šoli Arsem, ki jo je sama ustanovila.

Zakaj se je odločila za ta poklic?

“Ko sem začela poučevati, se mi je to pogosto zdelo brez veze. Mislila sem si, da bo prišlo nekaj drugega, večjega, bolj zanimivega. Danes vem, da ne bo in da ima delo, h kateremu se s skromnostjo vrneš vsak dan, velik pomen. Šteje to, da si vedno ob pravi uri na pravem mestu. Šteje to, da ponoviš eno stvar tolikokrat, kolikor je potrebno. In si ob tem miren. Občasno doživiš zanos in tudi zadovoljstvo.”

Ostali mentorji

Vsi mentorji
Glasbena šola Arsem

V zasebni glasbeni šoli Arsem, ki od leta 2011 deluje v središču Ljubljane, poučujemo klavir, violino, violončelo, kljunasto flavto, flavto, klarinet, saksofon, kitaro in petje.

Naša primarna naloga je izobraževanje otrok. Začnemo z glasbenim uvajanjem otrok, starih štiri, pet ali šest let. Gre za triletni cikel, ki poteka po metodi glasbenega pedagoga Edgarja Willemsa.

Pri sedmih ali osmih letih otroci začnejo s poukom inštrumenta in nauka o glasbi (solfeggia), ki traja šest ali osem let. V tem obdobju sodelujejo tudi v različnih komornih skupinah, orkestrih in zborih. Eden pomembnih ciljev našega dela je spodbujanje skupinskega igranja in petja, druženja in prijateljskih povezovanj.  

Pomemben sklop našega dela predstavlja tudi delo z odraslimi učenci. Z nami so odrasli vseh starostnih skupin, stari od dvajset do šestdeset let. Tudi za odrasle organiziramo pouk nauka o glasbi in nastope.

Naši programi